De Hofwijck bestaat 250 jaar
In de week van 11 mei viert de Hofwijck haar 250-jarig jubileum. Op 22 maart 1758 werd met de verbouwing van het Holdingahuis - "de oude munt" - in de Leeuwarder binnenstad begonnen. De hervormde diaconie had dit gekocht om hier een gasthuis voor zieken en ongelukkigen en weduwen en wezen van te maken.
De eerste steen werd in opdracht van Prinses Maria Louise gelegd door haar eerste edelman, baron R.H. van Hambroek. De verbouwing verliep voorspoedig en op 7 en 8 mei 1759 werden 80 personen in het nieuwe gebouw ondergebracht, voor zover nodig van nieuwe kleren voorzien. De officiële opening vond daarna plaats op 9 mei 1759.
Ter gelegenheid van dit 250-jarig jubileum heeft Wllem Stegenga een boek over de geschiedenis van deze zorginstelling geschreven en is in samenwerking met het Historisch Centrum Leeuwarden een tentoonstelling ingericht.
De viering van dit heugelijke feit vond plaats op dinsdagmiddag 12 mei in het gebouw van de Hofwijck aan de Rengerslaan, waarbij burgemeester Ferd Crone het eerste exemplaar van het boek in ontvangst nam. Vervolgens opende deze officieel de tentoonstelling. Deze is vanaf 13 mei door iedereen gratis te bekijken.
Terug