OPENLUCHTEXPOSITIE LJIP FAN LJOUWERT
Persbericht, 9 juni 2010
Historisch Centrum Leeuwarden (HCL) presenteert samen met Project Nieuw Zaailand de openluchtexpositie De Ljip fan Ljouwert, Leeuwarden op de kaart gezet. Deze expositie is gemaakt door leerlingen van dertig groepen 5 en 6 van basisscholen in de gemeente Leeuwarden en zal in juli en augustus te zien zijn op de omheining rondom de bouw van Project Nieuw Zaailand, langs het Ruiterskwartier.
De Ljip fan Ljouwert is een educatief project van het HCL, dat ontwikkeld is voor het gemeentelijke Kunstmenu. De leerlingen zijn in het HCL op bezoek geweest voor een rondleiding door de Schatkamer en een wandeling door de binnenstad. De daarbij opgepikte informatie gebruikten zij om op school expositiepanelen te ontwerpen. Elke schoolgroep heeft twee panelen samengesteld. Op het ene paneel laten de kinderen met plattegronden, foto's, teksten en tekeningen zien wat ze mooi vinden aan Leeuwarden. Op het andere paneel presenteren zij een plan voor het Leeuwarden van de toekomst.
In het project De Ljip fan Ljouwert stond cartografie centraal. Leerlingen maakten kennis met historische, actuele en toekomstige kaarten van Leeuwarden. Zij kregen inzicht in het feit dat de tegenwoordige stad het resultaat is van personen, verschijnselen, gebeurtenissen en ontwikkelingen uit het verleden. En dat de stad voortdurend verandert, door bouwactiviteiten zoals Project Nieuw Zaailand.
De titel van de expositie verwijst naar een bijzonder patroon op de kaart van Leeuwarden. In een aantal grachten en straten is namelijk de vorm van een ljip of kieviet te herkennen.
Voor meer informatie kunt u contact opnemen met:
Yteke van der Vegt
Educatief medewerker Historisch Centrum Leeuwarden
yvegt@leeuwarden.nl
058 - 233 23 57 (direct)
058 - 233 23 50 (receptie HCL)
Openingshandeling:
Datum : Donderdag 1 juli 2010
Tijdstip : 14.00 uur
Plaats : Project Nieuw Zaailand
(Ruiterskwartier, ter hoogte van HEMA)
De opening werd verricht door leerlingen van de groepen 5 en 6 van OBS Oud Oost locatie Menno van Coehoorn te Leeuwarden en van OBS Uniaskoalle te Wirdum. Ook wethouder Isabelle Diks was hierbij aanwezig. Hieronder een aantal van de werkstukken.
