MIDZOMERavond VAAR- EN KUIERTOCHT


Naast de reeds bestaande stadswandelingen onder leiding  van een stadsgids heeft Leeuwarden er met de Midzomeravond vaar -en kuiertocht  en een Zondagmiddagje Leeuwarden  er weer twee nieuwe toeristische producten bij waarbij een beklimming van de Oldehove (tijdens de avonduren) centraal staat. In de maanden juli en augustus krijgen toeristen en de bewoners van de stad elke woensdagavond de gelegenheid Leeuwarden op drie manieren te ervaren: vanaf het water, al wandelend en op hoogte, vanaf de Oldehove.

Elke woensdagavond in juli en augustus om 20.00 uur vertrekt de praam vanaf de Nieuwestad. Na een half uur varen neemt een stadgids de groep mee voor een wandeling van ongeveer een uur door de binnenstad. De tocht eindigt op het Oldehoofsterkerkhof, waar de Oldehove open is. Wie nog de moed heeft kan aan de klim beginnen voor een overzicht over de stad op 40 meter hoogte. In de voet van de toren laat het Historisch Centrum Leeuwarden (HCL) op die woensdagavonden een doorlopende presentatie zien van oude beelden van de Oldehove en omgeving.

De opstapplaats is aan de Nieuwestad 47-49 (t/o Firepalace). Reserveren voor deze tocht is niet mogelijk. De kaartverkoop start een kwartier voor vertrek (19.45 uur) bij de opstapplaats.

De kosten zijn € 7,50. De eventuele beklimming van de Oldehove kost € 1,00 extra.
Er kunnen maximaal 20 personen per woensdagavond mee op deze Midzomervaar-en kuiertocht. De tocht gaat door bij een minimale bezetting van zeven personen.


Een zondagmiddagje Leeuwarden

In de maanden juli en augustus kunt u door middel van een wandeling en rondleidingen op zondagmiddagen erfgoed in Leeuwarden beleven. Met dit arrangement is een combinatiebezoek te brengen aan het Pier Pander Museum en de Oldehove, met voorafgaand een bezoek aan de vaste tentoonstelling van het HCL, Het verhaal van Leeuwarden.

Dit arrangement is beschikbaar op alle zondagmiddagen in juli en augustus en kost voor volwassenen 5 Euro. Kinderen tot 12 jaar gaan gratis mee. Een gids zal de bezoeken begeleiden. De activiteit start om 14.00 uur in het HCL aan de Groeneweg. Vantevoren aanmelden hoeft niet, maar kan wel via telefoon 058-2338399 of email historischcentrum@leeuwarden.nl. Er gaan maximaal 20 deelnemers mee. Dus vol is vol! 


WANDELEN MET EEN STADGSGIDS

In de maanden juli en augustus kan ook op elke woensdagmiddag gewandeld worden door de historische binnenstad o.l.v. een stadgids. Aanmelding en start (14.00 uur) bij de VVV (in de voet van de Achmeatoren). Kosten € 4,00 uur p.p. Kinderen t/m 12 jaar gratis.

Terug